Ahhaat ripats 15€

Pikkus: u. 65 mm 
hõbedane tsingitud serv
Ripatsi täpne kuju, toon ja suurus võivad varieeruda.
Pael ei kuulu komplekti.

AHHAATI
 peetakse tasakaalukiviks, ta loob harmoonia yini ja yangi vahel ning tekitab tasakaalu emotsionaalse, intellektuaalse ja füüsilise tasandi vahel. Vaimses plaanis aitavad ahhaadi energiavõnked vabastada keha ja meele energeetilisest prügist ja ummistustest ning loovad tee uue puhta ja vaba energia voolamiseks. Ahhaadi maalähedus toetab sind raskes olukorras ja kaitseb negatiivse energia eest, hea kodu kaitseks kurja eest. Võime turgutada armastust teeb ahhaadist ka suhte tervendamise kivi, mis ravitseb sisemisi pingeid ja viha, annab jõudu saada üle südamevalust ja julgust uuesti alustada. Leevendav ja rahustav mõju aitab iseendaga leppida, elavdab headust, pehmust ja rahulikku sisemist kindlust. Sinu enda teadlikkus suureneb ahhaadi mõjul, aga ka ühendus kollektiivse teadlikkusega.
Nimi ahhaat pärineb tõenäoliselt selle esmaleidmise kohast, Achatese jõest Sitsiilias. Seal mainisid kreeklased teda kirjalikult juba ammu enne Kristust. Ahhaati tunti ka Vana-Egiptuses – sellest lõigati ihaldatud skarabeused. Vana-Roomas uskusid jõukad kodanikud, et ahhaadi viilud toovad neile võimu ja rikkust. Keskajal arvati isegi, et see vääriskivi võib muuta selle kandja nähtamatuks.
Tekkimine: Ahhaat kuulub oksiidide mineraalide klassi. Ahhaat tekib peamiselt hüdrotermilistes tingimustes temperatuuril 100 °C - 200 °C, enamasti vulkaanilise kivimi õõnsustes ja gaasimullides või settekivimite pragudes. Ränihappe aeglaselt tahkestamisel ja kuivamisel ladestub kvarts kiht kvartsikihi haaval (rütmiline kristalliseerumine), mis toob kaasa ahhaadi kõige erinevamad mustrid ja joonised.
Asukohad: Brasiilia, Austraalia, Botswana, Hiina, India, Madagaskar, Mehhiko, Namiibia, Uruguay ja Euroopa
Kristallsüsteem: trigonaalne, Mohsi kõvadus: 7, keemiline valem: SiO2