Lasuriit ripats 8€

Pikkus: ±1.5-3cm
Kinnitus: messing

LASURIIT e. Lapis lazuli on kuningsinine, läbipaistmatu püriteiinjoontega viirutatud silikaat mitmetest sodaliidi-grupi mineraalidest, millele annavad lisatoone kaltsiidi ja püriteiini ladestumine.
Lasuriit on suur abiline unistuste teostamisel, sest sisendab julgust.
Lasuriit soodustab vaimset arengut, annab meelerahu ja tasakaalu ning ergutab teadvust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusse surutud probleeme, luua ühtsustunnet ja säilitada otsusekindlust. On alati olnud üksinduses elavate inimeste ja mediteerijate kivi, sest ta suurendab meele jõudu ja tundlikkust ning aitab mõtted sissepoole pöörata. Lasuriit vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. Kivi harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist ja puhastab aurat karma koormast. Lasuriit aktiviseerib oma kandja vaimseid võimeid ja teadlikult kasutades loob ühenduse vaimsete õpetajatega.
Lasuriit on üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust, õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele. Toob ellu rohkelt sõprust ja armastust, toetab lähisuhteid, loob ühtsustunnet ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises. Väga spirituaalne kristall, ideaalne mediteerimiseks ja masenduse leevendamiseks. Tugevdab õrnustunnet, mistõttu peetakse teda ka võimsaks truudusekristalliks.
Lasuriidile omistatakse kõikjal tervendavaid ja puhastavaid omadusi, ta mõjub rahustavalt, krampe vaigistavalt ja palavikku alandavalt. Leevendab neuralgiahooge, nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilpnäärme haiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leevendab menstruatsioonivaevusi, tugevdab tüümust, annab elujõudu. Väga mõjus vähktõve algstaadiumis.