VALKNUT Käevõru 25€

Materjal: tsingisulam, kunstnahk
Reguleeritav suurus 18cm kuni 20cm
Pikkus: 27,5 cm Laius: 4 cm

See kunstnahast Valknut käevõru on autentne ehe, mis esindab viikingite kultuuri rikkalikku ajalugu ja pärandit. See keeruka Valknuti disainiga käevõru on ideaalne näide viikingite ajaloo ajatust ilust.
Valknut on ka kaitse sümbol. Usuti, et see on võimas kaitse kurjade vaimude vastu. Sõdalased kandsid seda sageli lahingus.
Tänapäeval peetakse Valknutit endiselt jõu ja julguse sümboliks. See on meeldetuletus, et suudame ületada kõik takistused meie elus.
Valknuti sümbol on iidne sümbol, mis on seotud norra mütoloogia jumala Odiniga. Valknot ehk "tapetute sõlm" kujutas vanades norra nikerdustes ja kujundustes sageli hauatagust elu.
Valknutil on palju erinevaid kujundusi, kuid kõige silmapaistvamad on kõik põhinevad kolme üksteisega seotud kolmnurga seerial.
Seda peetakse sageli Odini sümboliks, kes on kõigi Põhjala jumalate valitseja, aga ka norralaste sõja- ja surmajumal. Pole üllatav, et Odini kuju võib olla seotud Valknutiga, sest norra mütoloogias on Odin psühhopomp, st surnute vaimude teejuht. Paljudes Põhjala müütides aitab Odin või mõni tema valküüridest viia surnud viikingisõdalased järgmisse maailma.
Lisaks sellele suhtele on Valknutit seostatud ka Odini "vaimsete sidemetega". Skandinaavia legendid kujutavad jumalat kui võimet "mõistust siduda", muutes sõdalased sõjapidamises teovõimetuks.
Neid samu vaimseid sidemeid võib kasutada hirmust ja survest põhjustatud pingete vabastamiseks.

Kust tuleb nimi Valknut?
Nimi "Valknut" (hääldatakse val-sõlm) on suhteliselt hiljutise päritoluga, mõned väidavad, et see pärineb vanapõhja keelest valr, mis tähendab "tapetud sõdalane" ja knut, mis tähendab "sõlm". nii et seda võib tõlkida kui "tapu sõlm".
Kuigi teised ütlevad, et see pärineb norra sõnast valknute, mis on traditsiooniline ruudukujuline silmussõlm, mida sageli leidub gobeläänidel.
Valknuti sümbolist võib tuletada palju erinevaid tähendusi, sealhulgas maagia tähendus.
Arvatakse, et Valknuti sümboli kuju on seotud muistses Põhjala kultuuris kasutatud maagiavormiga, mida kutsuti Seidriks, mis oli viikingiajal omamoodi nõidus.
See tava on väidetavalt nõidus, mis on seotud nii tuleviku jutustamise kui ka mõjutamisega.
Võimalik, et Valknut oli selle nõiduse sümbol, mida Odin valdas. Odin uskus, et suudab vaenlase sõdalasi vaimselt siduda ja aidata neil sõja ajal selgelt mõelda.
Valknutit on peetud ka pühaks embleemiks, kuna see on seotud põhjamaade mütoloogias pühade numbritega 3 ja 9.
Kuna märk koosneb kolmest kolmnurgast ja üheksast tipust, võib seda tõlgendada kui paljude asjade kujutamist Põhjamaade mütoloogias.
Arvatakse, et kolm omavahel ühendatud kolmnurka sümboliseerivad taevast, põrgut ja maad.
Valknuti üheksa tippu võivad viidata üheksale maailmale, mis on ühendatud võimsa puu Yggdrasili kaudu.
Mõnede ekspertide sõnul tähistab see märk uuestisündi ja üleminekut elust surma. Arvatakse, et see kujutab sõdureid, kelle vaimud saadeti Valhallasse. Teised usuvad, et see on kaitseembleem, mis kaitseb lahkunu hingi halbade vaimude eest.

Valknut käevõru on valmistatud materjalidest, mis on hoolikalt valitud nende suurepärase kvaliteedi tõttu, mis muudab selle vastupidavaks ja mugavaks kanda kogu päeva. Reguleeritav disain tähendab, et see sobib ideaalselt kõikidele randmesuurustele.