Sultaniit kõrvarõngad 110€


Kivi mõõdud: 0,7x0,7cm
Kaal: 2,9g
Ainueksemplar!

SULTANIIT mida tuntakse ka diaspoorina, on üks haruldasemaid kive maa peal.
Sellele kivile on omistatud maagilisi omadusi, mis pidid tugevdama visadust eesmärgi poole püüdlemisel, ergutab loomingulist inspiratsiooni ja kujutlusvõimet.
Sultaniit sümboliseerib enesekindlust ja loovust. Selle värvimuutvad omadused tähendavad, et see on seotud ka transformatsiooni või taassünniga.
Sultaniit toimib südame tšakrakivina, edendades enesearmastust, kaastunnet ja aktsepteerimist. Samuti pakub kivi maandust, õnne, tasakaalu, rõõmu ja tarkust.
Arvatakse, et sultaniit kristallid ravivad füüsiliselt selliseid mäluhäireid nagu Alzheimeri tõbi või muud dementsuse vormid. Kristalliravitsejad kasutavad sultaniiti ka unenägude meenutamiseks, unetuseks ja kehakaalu reguleerimiseks.
Väidetavalt soodustavad sultaniit kristallid vaimset selgust, aidates vabaneda stressist, unustamisest ja hajameelsusest. See on fookust tõstev ja ärevust vähendav kristall, mida sageli soovitatakse õpilastele, eriti intensiivsetel õppeperioodidel.
Kivi vabastab ka halvast tujust, samuti kaitseb halbade inimeste ja nende negatiivse mõju eest.

Sultaniiti on tavaliselt oranž, roheline, kollane, roosa ja šampanja ning need värvid muutuvad erinevas valguses, vaata pilte! Sultaniit muudab värve sõltuvalt sellest, milline valgus sellele langeb. Värv muutub ka siis, kui seisame kiviga erineva nurga all – nii päevavalguses kui ka öösel ilmneb erinev värv. Sultaniit sisaldab raua, kroomi, titaani ja mangaani jälgi. Üldiselt arvatakse, et mangaan vastutab sultaniidi värvimuutuse eest. Erinevate nurkade all või erinevate valgusallikate all võib samal sultaniit kivil olla kaks või isegi rohkem värvi. Seda nimetatakse pleokroismiks.
Zultaniit kivi esineb looduslikult ainult Türgis, täpsemalt Anatoolia mägistel aladel, Ilbiri mägedes.
Vana-Ida filosoofid kirjutasid diaspooride kohta pärimust ja väidetavalt kandsid sultanid sultaniidist valmistatud sõrmuseid. Väidetavalt kinkisid nad sarnaseid sõrmuseid ka oma naistele ja armukestele. See on kivi, mida kunagi kandis Hurrem Sultana ise.
Kunstlikku, hüdrotermilist sultaniiti, kasutades loodusliku pärli puru, analoogi võltsiks sest see on kivi, mis on loodud looduslike tingimuste reprodutseerimise teel.