Mumio Shilajit ekstrakti 10:1 kapslid 350mg 18.50€

Kogus: 100 kapslit
Koostis (1 kapsel): 350 mg mumio shilajit ekstrakti (1,5:1), 50 mg maltodekstriini; geelistav aine: tselluloos (kapsel).
Kasutamine: 1 kapsel päevas koos veega

Shilajiti ehk mumiot (Asphaltum punjabianum) peetakse ajurveeda meditsiini alustalaks ning kõige tugevamaks kõigist taimedest. See tekib, kui taimne kompost ning mineraalaineterikas huumus ladestuvad tuhandeid aastaid kivimikihtide vahel. Mumio on mineraalide rikas orgaaniline ühend. India Ayurvedas on mumiot ajalooliselt kasutatud üldfüüsiliseks tugevdamiseks, veresuhkru stabiliseerimiseks, libiido, kuseteede noorendamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks, luude paranemise edendamiseks.
Mumio on väga tugev antibakteriaalne toime, sobib seetõttu külmetushaiguste puhul sissevõtmiseks, aga ka välispidiselt hemorroidide, naistehaiguste, glaukoomi ja paradontoosi korral. Ta on üks enimtuntud biostimulaatoreid, mida rahvameditsiin kasutab. Seedeelundite haigused (haavandid), neeru- ja maksahaigused, impotentsus, sigimatus, unetus, kehvveresus, allergilised haigused, astma, epilepsia, halvatus, tuberkuloos — nende haiguste puhul on ta eriti oluline. On andmeid ka ajutegevuse parandamise kohta, mis on tingitud veresoonte ummistumisest. Mumiol puuduvad kahjulikud kõrvaltoimed. Kindlasti on soovitav inimestel kasutada seda nädal enne operatsiooni ja operatsiooni järel.
Mumio shilajit sisaldab oma koostises muu hulgas: umbes 30 meie kehas kergesti omastatavat mineraali ja mikroelementi, aminohapped, B-vitamiinid, A-vitamiin, orgaanilised happed, eeterlikud õlid, looduslikud steroidid, mesilasmürk ja paljud teised. Otse kõrgelt mägedest pärit toitainete rikkus paneb mumiol meie keha toimimisele väga soodsalt mõjuma.

Mumio Shilajiti võib leida Altai, Pamiiri, Kaukaasia mägede ja Lõuna-Siberi kaljukoobastes, niššides, lõhedes ja koobastes.
Selle avastasid kohalikud inimesed tuhandeid aastaid tagasi ja see on Ayurveda meditsiini populaarne osa. Selle nimi tähendab "mägede valitsejat, nõrkuse hävitajat". Seni on muumiat uurinud Venemaa ja India teadlased, kuid mõned tema tervist edendavad omadused on juba teada.