Rudraksha mala 25€

Mala Rudraksha seemnetest (Elaeocarpus ganitrus).      
Koosneb 108st helmest, läbimõõduga 0,7cm.

Rudraksha seemned pärinevad samanimelisest puust ja neid kasutatakse laialdaselt malas. Selles malas kasutatavad seemned on 5 mukhi seemned.
Rudraksha on looduslik materjal, nii et mala värvus võib loomulikult varieeruda.

Rudraksha tähendab "Rudra pisaraid (Lord Shiva)"; need on müstiliste jõududega kõige pühamad tooted. Tuhandeid aastaid on inimesed kasutanud Rudraksha vaimsetel, materiaalsetel ja meditsiinilistel eesmärkidel. On öeldud, et isik, kes kannab Rudrakshat, on puutumatu ja kaitstud kõigi negatiivsete mõjude eest. Püha Rudraksha helmeste looduslik elektromagnetiline energia suurendab kontsentratsiooni ja vaimseid omadusi. Ayurveda kirjutised kirjeldavad, et Rudraksha avaldab inimeste tervisele positiivset mõju. Tehtud rituaalide ja mantra ettekande mõju on Rudraksha kasutamisel kümme korda võimsam.      
Mala
Helmenööri kasutatakse peamiselt korduvate mantrate loendamiseks. Nii et tegelikult täidab see sama eesmärki nagu rosaarium. Poolvääriskividest, pärlitest, bodhi seemnetest või puidust valmistatud helmed võivad täita igasuguseid eesmärke, näiteks igasuguste mantrate loendamine või muud palvevormid, vibud, ringkäigud ja muu selline. Nöör on iga malaga ühesugune ja peaks olema valmistatud üheksast niidist, mis sümboliseerivad Buddha Vajradharat ja kaheksat bodhisattvat. Lõpus olev suurem rant tähistab tarkust, teadvustades täielikku tühjust, ja silindriline rant suure randi peal sümboliseerib tühjust ennast. Need sümboliseerivad koos triumfi kõigi raskuste üle.
Mantraid lugedes või lauldes kasutatakse 108 helmestega Malat. 108 on ideaalne arv igasugusteks eesmärkideks. On oluline, et mantrat lugedes või seda lauldes oleksid meie mõtted puhtad. Mantra on salajaste jõudude praktiline kasutamine, mis võib aidata meie arengut. Mantra tähendab tähestiku tähtede kogu. Mõju saavutatakse mantra kordamisega, see muutub sügavamaks, kui jätkatakse selle ettelugemist. Oluline on heli, mis tekib deklameerimise ajal. See heli loob unikaalse jälje. Öeldakse, et mantra on nagu inimene, enne lõpliku efekti saavutamist on vaja läbida erinevaid etappe: "Vaimsete muljete puhastamine". On erinevaid mantraid, millel on loomupärane potentsiaaljõud, neid võib algatamiseks isiklikult ainult Meistrilt üle anda. Need on nn "Siddha mantrad". Mõnel malas on kaks Vajra ja Belli piltidega loendusseadet. Budismis on nende kujundite sümboolne tähendus "meetod ja tarkus, mehelik ja naiselik põhimõte". Loomaluu sümboliseerib kõigi olendite mööduvat seisundit. Neid loendusseadmeid kasutatakse ka taganemisel 100 000 mantrat lugedes.