Barüüt

Mõõdud keskmiselt vahemikus 1,5-3cm. Kivid võivad varieeruda kujult, värvilt ja suuruselt.

BARÜÜT soodustab intuitiivse visooni väljendamist. Traditsioonilise kehaväliste rännete kivina stimuleerib barüüt nii unenägude nägemist kui tagasikutsumist. Kui rituaalides on vaja anonüümsust ja varjatust, siis on barüüt väga hea abiline, mis juhatab kasutaja turvaliselt tagasi.
Spirituaalsel tasandil on tegemist kasuliku kiviga, mis puhastab ja viib uuesti tasakaalu kogu tšakrate süsteemi. Psühholoogiliselt soodustab barüüt iseseisvust. Kui olete seni olnud teistele vaid käeviipe kaugusel või isiklike ideaalide asemel mugandunud teiste inimeste järgi, siis barüüt aitab teil vabaks saada. Samas toetab barüüt ka lojaalsust sobivatele inimestele või ideaalidele. Aitab üle saada häbelikkusest ja toetab inimestevahelist suhtlemist ning keskendumisvõimet. Barüüt tutvustab kasutajale tema enda piire. Tugeva motiveeriva kivina on see enim abiks neile, kelle energiad on laiali hajunud või kurnatud. Vaimsel tasandil toetab barüüt mälu ja soodustab ajutööd. Suurendab organiseerimisvõimet ja aitab mõtteid väljendada.Emotsionaalsel tasandil tuleb barüüt kasuks platoonilistes sõprussuhetes, soodustab intiimsust ja erinevate suhtlusvormide mõistmist. Tugeva muundajana võib barüüt esile kutsuda  katarsise, milles vabastatakse korraga vanad emotsionaalsed mustrid, kinnisideed ja hirmud ning tasakaalu taastamiseks võib vaja minna ka teisi kristalle. Sellist protsessi on kõige turvalisem läbi teha kogenud terapeudi käe all. Emotsionaalne katarsis võib vabastada kaua alla surutud emotsioonid ja rahu taastamiseks teha ümberkorraldusi emotsionaalses kehas.  Barüüdi tugev maandav energia assisteerib kõiges, mis puudutab rahaasju ja finantse. Kõrvaldab takistusi ja loob lahendusi. Aitab neid, kel võib olla väga polariseeritud ettekujutus rahast, kas pole seda kunagi küllalt või tundub, et on liiga suured võlad. Barüüt võimaldab näha “kuldset keskteed” ja tasakaalustab meie mõtteviisi nendes küsimustes.

Barüüt toetab elujõudu, nägemist, ajutegevust ja mälu. On abiks temperatuurikõikumiste või külmatundlikkuse korral, aitab jagu saada kroonilisest väsimusest, sõltuvustest ja kurguvalust ning soodustab mürkide väljutamist. Barüüt tasakaalustab ajukeemiat, rahustab magu ja närvisüsteemi.