Maajumalanna Gaia kuju 35€

Kuju kõrgus: 14,5cm
Materjal: polüresiin

Gaia on elu. Ta on kõik, maa hing. Ta on jumalanna, kes kõigi eelduste kohaselt elab planeedil, pakkudes elu ja toitu kõigile oma lastele. Ta on meie Ema, kes hõlmab kogu elu! Iidsetes tsivilisatsioonides austati teda kui ema, kasvatajat ja elu andjat. Tema on see, kes meid lõi ja hoidis ning kelle juurde me pärast surma tagasi pöördusime. Kaugelt kaugemale mütoloogilisest Gaiast on see nimi hakanud esindama kõike armastavat, toitvat ja intelligentset kosmilist jõudu, mis jälgib elu maa peal. Jumalanna traditsioonid on väsimatult töötanud selle nimel, et äratada ellu Suure Ema iidsed õpetused ja tagada tema kohalolek armastuse jõuna planeedil. Rohkem kui planeedi päästmine või Maa päeva pidustustel osalemine, saame käsitleda igapäevast tseremooniat. Et olla Gaiaga siiras sidemes, peame tunnustama tema mitmesuguseid kingitusi ja olema avatud tema tarkust vastu võtma.
Maajumalanna esindab:
Kasvu, küllust, armastus, tervist.
Gaiaga kohalviibimise viisid
Tema lõpmatus armastuses võime unustada tunnustada kogu tema pakutavat heldust. Siin on mõned juhised ühenduse taastamiseks, meenutades Gaia armastavat kohalolekut kõikjal teie ümber. Tseremoonias olemine igal hetkel võimaldab meil tõusta nüüd koos temaga kaasloojateks.
Toit
Vaadake oma toitu kui püha toitu. See mitte ainult ei tõsta teie vibratsiooni, vaid tagab ka tähelepanelikuma kohaloleku, kui saate olla teadlik õnnistuste päritolust. Ta ei paku mitte ainult põllukultuure, vaid ka maad, kus need kasvavad.
Varjupaik
Alates puidust teie jalge all kuni teid ümbritseva alumiiniumvooderduse ja katusel oleva tõrvani – kõik need materjalid on kasvatatud maa peal või sees. Tundke aukartust tema lugematute õnnistuste ees.
Kristallid
Olenemata sellest, kas kristallpisik on teid tabanud või mitte, mäletate ilmselt, et nägite mineraali, mille ilu teid liigutas. Iga jaad, ametüst, teemant ja obsidiaanikild pärinesid Gaiast. Oma armastuses loob ta meie inimeksistentsi toetamiseks ja hõlbustamiseks kõige vapustavamaid eksemplare.
Taimed
Tervendavate taimede ulatus on hämmastav. Värsketest lilledest puudeni, seentest kooreni – iga kultuur mõistab taimede õnnistusi inimeste tervisehädade ravimisel.
Pöörake tähelepanu ümbritsevatele taimedele, et kuulda sõnumeid, mida nad võivad üritada jagada. Näiteks sigur on tavaline umbrohi, mis kasvab vabalt isegi linnamaastike kõige vaesemates piirkondades. Sigur on pikendusaine, mis muudab kohvi majandussurutise ajal veelgi kaugemale. Kui me mäletaksime Gaia loodusvarade kasutamist, saaksime näljahäda likvideerida või vähendada.
Aeg looduses
Dr Joe Dispenza teatas hiljuti: "Kliinilistes uuringutes oleme tõestanud, et 2 tundi loodushelisid päevas vähendab märkimisväärselt stressihormoone kuni 800% ja aktiveerib 500–600 DNA segmenti, mis teadaolevalt vastutavad keha tervendamise ja parandamise eest."Tervendavate ühenduste tugevdamiseks proovige maandada.
Loodusvarade austamine
Loodetavasti on see ütlematagi selge, kuid ringlussevõtu ja sünteetiliste ressursside kasutamise piiramine on suur õnnistus Gaia säilimise austamisel.
Suur Hävitaja
Kuigi Gaia kingituste ilust on lihtne vaimustusse sattuda, on ta ka suur hävitaja. Lastena ärritame mõnikord ema – nii on see ka Suure Ema Gaia puhul. Tema suuremeelsust saab ära kasutada, tema maid vägistada ja inimestele kahju teha.
Nii nagu me valmistame oma inimemadele pettumust ja tagajärjed on lahendatud, tasakaalustab Gaia ka ülekohut, mida ta kannatab. Nälg, äärmuslikud ilmad, vulkaanid ja tsunamid on viisid, kuidas ta end õigustab ja tasakaalu taastab. Kuigi need toimingud võivad tunduda karistavad, on see hävitamine, et luua midagi paremat, mida ta peab ellu viima. Isegi kaoses on eesmärk väljaspool seda, mida meie inimmõistus näeb.
Temaga paremini joondudes saab nende ettearvamatute jõududega hõlpsalt ja mõistvalt seljatada.
Meditatsioon: Ühenduse loomine Gaiaga
Selle meditatsiooni jaoks oleks kõige ideaalsem istuda maa peal, kuid kui me töötame tema Vaimuga, leidke mõni mugav istumisasend ja hakake oma hingamist aeglustama.
Tooge oma teadlikkus õrnalt puusadele ja laske kogu päeva energial minna. Keskendudes sellele vaagnakausile, laske oma hingel laieneda kuni kõhuni. Tooge sinna kohe kõik, mis tekitab ebamugavust või stressi. Vaadake enda alla maad, avage teid tervitama ja teie kõhukelmes hakkab helendama punane ja kuldne valgusspiraal. See valgus liigub spiraalselt maa sisse, juhatades teid tema kõige pühamasse keskusesse. Tundke end tasakesi triivimas maa keskpunkti, tema kosmilisse loomise ja hävitamise üsasse. Tunnete end loodusliku puhkepaigana ja hindate rahulikku rahu teie ümber. Istu selles vaikuses ja ole rahuliku energiaga, mida ta pakub. Soovi korral küsige Gaia kuju. Te võite näha teda naise, jumalanna, värvi või sümbolina. Kõik, mis tekib, sobib teile praegu ideaalselt ja pakub sisuka tööriista teie suhte süvendamiseks temaga.
Kui tunnete et olete lõpetanud, tänage teda ja laske oma tähelepanul oma kehasse tagasi tulla. Avage aeglaselt oma silmad ja tähistage oma uut ühendust.
Üleminek Honor Gaiale
Iga kord, kui austame Gaiat ja kõike, mida ta esindab, austame armastust.
Ta kannab palju nimesid, kuid püüdes seda energiat paremini ühendada ja mõista, uurime lugematuid vorme, milles ta Maal ilmub. Igal kultuuril on oma versioon Maajumalannast. Kreeklased kutsusid teda Gaiaks, samas kui inkad tunnevad teda kui PachaMama. Mõnel juhul on ta juba kirjutamisest varasem: iidseid keeleeelseid viiteid tema kohta on leitud kõrvuti pühamute, kujude ja tema maalidega igast maakera nurgast. Ta on esimene jumalanna, ürgjumalanna, kogu elu looja ja tema pärandi täius on pärast patriarhaalset allasurumist endiselt ülestõusmisel.
Gaia kreeka mütoloogias
Kreeklastele oli Gaia toore emaliku jõu ülim jumalanna. Alguses valitses kaos, udused eetrid ootasid vormi võtma. See ürgne maastik ootas suunda, just siis saabus Gaia vaim, et anda vormitutele struktuur ja Maa sündis.
Temast sai Maa, sünnitades igasuguseid maastikke, taimi ja olendeid. Kuigi tema looming oli majesteetlik, oli tema üksindus suurepärane. Ta igatses armastust ja lõi taeva, kellega ta paaritus, sütitades loova jõu, mis sünnitas lugematul hulgal järglasi: aeg ja saatused, muusad ja ookeanid, kui nimetada vaid mõnda. Teda peetakse ürgemaks, kellest põlvnesid kõik jumalad ja elu ise.
Kui jumalate ja jumalannade levimus 19. ja 20. sajandil hääbus, kadusid ka ajalooraamatute lood naisvaaraodest, naisteadlastest ja amatsoonisõdalastest. Ajalugu hoiavad võitjad – ja võitjad on enamasti mehed. See jättis kollektiivsesse teadvusse tühimiku ja Gaia taandus ainuüksi mütoloogiasse. Seoses feminismi lähenemisega 1970. aastatel muutus kõik, kui loodi murranguline naissoost institutsioon, mis andis uue arusaama meie planeedi toimimisest.
Gaia teooria
1970. aastal tegid keemik James Lovelock ja tema uurimispartner Lynn Margulis (tolleaegne Carl Sagani naine) ettepaneku, et Maa on elusolend, kes ise reguleerib elemente, et sellel elu säilitada. Seda revolutsioonilist hüpoteesi peeti ketserlikuks, kuid sellest ajast alates on seda faktina aktsepteeritud; teooria, mitte enam hüpotees.
Nende töö näitas, et kõik maapealsed kemikaalid "vestlevad" üksteisega, et kaitsta elu planeedil, sool ookeanis ei ole kunagi liiga sooldunud, hapnik atmosfääris ei ole kunagi liiga mürgine ja maakera temperatuur ei muutu kunagi elu arendamiseks liiga vaenulikuks. Kõik elemendid töötavad täiuslikus harmoonias, et tagada elu püsimine maa peal. Elu stabiilsus ja selle järjekindel võime isereguleerida ja kaitsta Maa olendeid tähendab universumit, mis on palju intelligentsem, kui varem ette kujutati.
Gaia teooria õpetas, et keerukalt teadlik universum reguleerib neid paljusid tahke, et kaitsta ja säilitada elu planeedil, samamoodi nagu ema kaitseb oma lapsi.
Palju kaugemale lohutavast ideoloogiast võime leida tõendeid vaimsetest traditsioonidest, mis võtavad arvesse usku, et maa on armastav ema, tugevdades veelgi meie inimsuhteid Gaiaga.
Gaia taassünd
Hiljuti on vallandatud uus uudishimu Gaia ajaloo ja tähenduse vastu. Mehed ja naised on hakanud püüdma seda kaasasündinud teadvust mõista. See, mida nad avastavad, pole kaugeltki üllatav, kuna idee maaenergia iseloomustamiseks on olemas kahe kõige püsivama põlistraditsiooni, hiina meditsiini ja indiaanlaste teoloogia tarkuses.
Hiina viie elemendi teooria
Üks vanimaid tervendamisviise planeedil on Hiina 5 elemendi teooria. Enne kui Mao Tse-Tung asutas politiseeritud traditsioonilise hiina meditsiini, eksisteeris teooria, mis ei põhine mitte ainult füüsilisel, vaid ka vaimsel arusaamal elust. Viie elemendi teooria austab Maa energiat kui emalikku, sooja, toitvat ja rõõmustavat. Oma kingitustest tulvil maa energia on hilissuvepäeva naeru heli.
Kui kellelgi on tasakaalust väljas maaenergia, võib ta karta turvalisust, tekkida söömishäired ja võib-olla ei tunne ta end kunagi elus rahulolevana. Just need täitumise, täielikkuse ja turvalisuse omadused annavad meile maa.
Indiaanlaste meditsiiniratas
Oma kestva tarkuse poolest võrdne indiaanlaste meditsiiniratas on viis mõista meie maailma nii, nagu seda praktiseerivad kõik põlisrahvad. Suunade või elementidega töötades saame olla loodusega kooskõlas.

Rattal asub maa lõunas ja on helduse, laieneva kasvu, kire, rahu ja suhete valitseja. Lõuna maa energiatega töötamine tagab, et oleme ühenduses külluse, rõõmu ja loomise vaimuga.
Mõlemad ideoloogiad põhinevad arusaamal maailmast, mis on läbipõimunud ja lõpmatult keerulisem, kui lääne uskumused seda väljendavad. 
Maailmas iseloomustavad mõlemad õpetused Maa energiat samana: armastav, helde ja emalik, inimeste ja planeedi kaitsja.