Kaastunde Buddha Chenrezig 25€

Mõõdud: 14x11x24 cm
Kõrgus: 540g
Sobib kasutamiseks sise- ja välistingimustes.

Chenrezig (tiibeti keeles) või Avalokiteshvara (sanskriti keeles) on "See, kes vaatab vankumatu pilguga", on kõigist bodhisattvatest austusväärseim, kehastades kõigi Buddhade kaastunnet. Ta kuulab väljakutsete ja raskuste ajal kõigi elusolendite palveid. Ühes silmapaistvas budistlikus loos tõotab Chenrezig mitte kunagi puhata enne, kui ta on aidanud vabastada kõik elusolendid samsarast, kuid vaatamata tema parimatele pingutustele on tema ülesanne ülekaalukas. Seega, püüdes jõuda nii paljudele kannatushüüdele, purunevad tema käed tükkideks, muutes neid paljudeks, et abivajajateni paremini abi saada. Mõnikord kujutas Chenrezigi ette üheteistkümne pea ja tuhande käega, mis olid tema ümber sirutatud. Tiibeti budism seostab Chenrezigi kuuesilbise mantraga Om Mani Padme Hum ja kui seda mantrat valjusti või vaikides öeldakse, kutsub see esile tema heatahtliku jõu ja sekkumise. Chenrezigit peetakse Tiibeti patrooniks ja tegelikult on tema kehastus elav Buddha, dali-laama.
Kui oleme kaastundlikud või tunneme teise inimese armastust, mis on suunatud teile, olgu nad siis inimesed või loomad, kogeme oma sidet Chenrezigiga.

Tema kaks esikätt on pühendunud žestiga, mis on ühendatud tema kalliskividega kaetud südame ees. Tema paremas ülanurgas on tema erisümbol, kristall akshamala ehk rosaarium, lõputu tsükli sümbol. Samal ajal kui tema vasak käsi hoiab valget lootost, mis tähendab, et ta vabastab mõistusega olendid kannatuste ja põrgulike maailmade sogasest veest puhtasse valgustatuse seisundisse. Ta on riietatud siidist rõivastesse, mõlemad jalad on vahendaja "teemantpoosis" ja istub lootose kroonlehtede reas.

"Bodhisattva", mis tähendab sõna-sõnalt "valgustust ("bodhi") olemist ("sattva") sanskriti keeles, on budismis kaks peamist tähendust. Üks neist, mida hoiavad Theravaada ja mõned mahajaanistid, on keegi, kes on pühendunud Buddhaks saamisele. Teine, mida peavad mõned mahajaanistid, on keegi, kes hoidub teadlikult valgustumisest, ehk Buddha, et teisi aidata.