Ganesha 15€

Mõõdud: 14x8,5cm

GANESHA on meisterlike omaduste andja ja ettevõtmiste õnnestumistele kaasaaitaja. Ganeshat teatakse ja tuntakse takistuste eemaldajana. Elevandipäine jumal Ganesha - tarkuse ja teadmiste jumal, kes eemaldab teelt kõik takistused, mis ei lase heal õnnel inimesteni jõuda. Ganesha on Shiva energia kandja, jõu ja teadmiste valitseja, ta on Shiva vanem poeg.
Ganesha elevandipea tähistab piiritut tugevust. Teda ei saa võita ning suure kujuga pea tähistab tarkust.
Väikesed silmad näitavad, et Ganesha näeb kaugele ning mõistab kõike toimuvat ettenägelikkuses koheselt. Tema suured kõrvad tähistavad Tema võimet kõike väljendatut kuulda.
Relv pasha - silmus, mida Ganesha käes hoiab, näitab, et Ta valitseb maya't - illusiooni.
Kepp - ankusha - näitab, et Ganesha valitseb ahamkara't - mina-pilti ehk ego. Üksik kihv kujutab lõplikku võitu - seisundit, millest ei tulda tagasi. Ganesha suur kõht sisaldab kõiki saladusi. Madu on tukkuv Kundalini (rõngasse keerdunud vaimne energia).
Hiir (rott) sümboliseerib vaenlaste kõikide saladuste hävitamist.
Ganapati istumas või seismas rotil tähistab kogu ignorantsuse - teadmatuse - eemale peletamist. Nii mao kui roti esindatus Ganesha lähedal õpetab vabastama armukadedust, vaenu ja vihkamist ning elama rahumeelselt ja harmoonias. Lont tähistab pranava mantrat - Omkaarat (Aum / Om mantra).
Pühakirjade järgi teenivad Ganeshat ka jumalad. Näiteks pöördus Vishnu tema poole enne Bali alistamist. Shiva pöördus Ganesha poole enne Tripura kolme linna hävitamist, Durga enne Mahishasura hävitamist ja Kamadeva enne, kui ta alistas universumi oma armastuse nooltega.