Valge Tara 28€

Kõrgus: 15cm
Materjal: polüresiin 

Valge Tara on üks Tara 21-st emanatsioonist ja on seotud eelkõige pika elueaga. Ta kuulub Lootose (Amitabha) perekonda ning kehastab kaastunnet nagu Avalokitešvaragi.

Valgele Tara sümboliseerib tervist, elujõudu ja pika eluiga. Samuti annab ta algtarkust ja teadmisi.
Tara valge värv tähistab puhtust ning ta kannab Sambhogakãya bodhisattva ehteid.  Budistliku traditsiooni tähtsaim naisjumalus Valge Tara sündis legendi järgi ülima kaastunde kehastuse bodhisattva Avalokitešvara pisaratest. Valget Tarat peetakse ka Avalokitešvara naissoost partneriks ning sageli kujutatakse teda istuvas asendis, pidulikult riietatult ja kroonitult, ehituna kõikide bodhisattvale viitavate hinnaliste ornamentidega. Õlal kannab ta lootosõit, istudes ise täielikus vadžra-asendis. Valge Tara parem käsi jagab õnnistusi ning vasak õpetusi, hoides samal ajal lootose vart.
Valgel Taral on seitse silma: kaks tavalist, üks otsaees ning silm mõlemas peopesas ja taldades. See sümboliseerib, et ta näeb kõikide olendite kannatusi. Teda nimetatakse ka Kiireks Kaitsjaks, sest kui teda appi kutsute, vastab ta silmapilkselt. Valge Tara mantra on: OM TARE TUTTARE TURE MAMA AYUR PUNYE GYANA PUSHTIN KURUYE SOHA.

Võrreldes Rohelise Taraga on ta oma olemuselt rahulikum, küpsem ja tegutseb pigem pikemaajaliste takistuste ja probleemide eemaldamisega.