Lootose eeterlik õli 4.90€

Kogus: 10ml

Lootoseõli üks hinnatumaid õlisid aroomiteraapias, mida võib kasutada iseseisva lõhnana või kasutada lõhnasegudes. Lootosõli sütitab armastust, aitab suurendada seksuaalsust ning on viljakuse ja pikaealisuse õli. See aitab luua heaolu tunnet, leevendab valu, elavdab vereringet ja leevendab lihaskrampe.  Lootoseõli kasutatakse ka meditatsioonis.

Desarmeeriv, maagiline ja rahulik…. seda kujutab lootoseõis paljudele inimestele üle maailma. Lootoseõie mõju ulatub kaugele, nii läbi aja kui ka üle maailma. Vana-egiptlaste jaoks sümboliseeris lootoseõis taassündi, kuid ka hinduismis ja budismis on lootoseõie sümboolsel tähendusel oma koht. Hinduismis tähistab lootoseõis peamiselt õitsengut, budismis aga puhtust ja valgustumist. Budism räägib, et Buddha sündis lootoseõiest.
Lotuse päritolu ja omadused
Lootoseõis on täis sümboolikat!
Lootoseõie sügavam tähendus on lahutamatu tema kasvust ja õisikust. Lillede seemned settivad soisesse mulda. Olenevalt vee sügavusest võivad lootoseõie juurevarred kasvada kuni 5,5 meetri pikkuseks ja peatada kasvamise kohe, kui veepinnale jõuavad. Pinnale jõudes arenevad ja kasvavad lehed, mille ümbermõõt võib olla kuni 60 sentimeetrit. Õitsev lootoseõis võib olla kuni 25 sentimeetrise läbimõõduga ja õitseb päevarütmiga – kroonlehed avanevad hommikul ja sulguvad uuesti õhtul. 
Tänapäeval tähistab lootoseõis puhtust. See on tingitud lille hüdrofoobsest (sõna otseses mõttes "vettkartvast") omadusest, mis viitab kroonlehtede vetthülgavale omadusele. Vaatamata nende kasvule ja olemasolule soistel aladel ei klammerdu vesi ega muda kunagi lehtede külge. Seda niinimetatud isepuhastumisvõimet nimetatakse lootoseefektiks. Lootoseõie eripäraks on ka asjaolu, et kui õis avatakse, õitseb see terve aasta. Sellest tulenevalt sümboliseerib lootoseõis ka elu. Valminud seemned leiavad tee vette, kui lill kummardub, et lasta neil kukkuda. Seemned säilivad idanemisvõimelisena väga pikka aega, mõnikord sadu aastaid.
Kogu tsükkel seemnete pesastumisest õie avanemiseni sümboliseerib ka sisemist kasvamist ja teed valgustumisele. Puhas lill tuleb välja pimedusest, kuid jääb sellest puutumatuks, kui ta on leidnud tee valguse juurde. See omakorda sümboliseerib inimeste valgustumist, kus pimedus esindab minevikku. Vee kohal olles ühineb lootoseõis kõigi nelja elemendiga. Kui varem oli see seotud maa ja veega, siis nüüd on see õitsemise kaudu seotud ka õhu ja tulega (päike). Tekib ülim side – ühtsus ja tasakaal loodusega.

Isegi igal lootoseõie värvil on oma assotsiatsioonid ja tähendus. Valge lill sümboliseerib rahu, puhtust ja täiuslikkust ning kujutab endast kindla, enda valitud eesmärgi poole püüdlemist. Roosa väljendab inimese kasvu ja kontakti hingega, see sümboliseerib konkreetselt teed teadvuseta elust (tume soos) üle elutee (vars) valgustumiseni (õitsev lill). Punast seostatakse armastuse ja kirega, samuti kasvu, lojaalsuse ja sõprusega. Lilla lootos sümboliseerib kaheksaosalist teed, mis viib valgustumiseni. Seetõttu kujutatakse lillat lootost sageli kaheksa kroonlehega. Sinine lill on seotud mõistuse, teadmiste, tarkuse ja õppimisega. Sinise lootose vili on alati kas täielikult või osaliselt peidus kroonlehtede all, sümboliseerides vaimse kasvu lõpmatust.

Lootoseõli ja selle eelised
Lootoseõli, roosa absoluut, ekstraheeritakse Nelumbo nucifera punastest lootoseõitest. Selle lõhn on soe ja vürtsikas eksootiline ning tuntud kui võimas afrodisiaakum. See on ideaalne lisand mõistlikele harmoonilise naha massaažiõlidele.
Lootose eeterlikku õli kasutatakse paljudes nahahooldustoodetes, nagu vanniseebid ja kehakreemid, massaažiõlina ja aroomiteraapias. Rikkalik aroom annab rahutunde, inspireerib keha sügavamalt hingama. Vanad roomlased kasutasid lootoseõli hingamisteede probleemide, näiteks astma raviks. Selle rahustav toime suurendab rahutunnet. Seda peetakse aroomiteraapia üheks kõige kallimaks atribuudiks kuluka ekstraheerimisprotsessi tõttu.

Seda õli tuleb enne nahale kandmist lahjendada. Paar tilka lootoseõli, mis on lisatud kandjaõlile või losjoonile, vähendab kortse, punetust ja ärritust. Õli taastab nahka ja stimuleerib uute kudede teket.

Lootoseõli nahale
Lootose eeterliku õli koostisosad on fosfor, linoolhape, C- ja B-vitamiin, raud, valk ja paljud teised. Paljud neist kasulikest ainetest aitavad säilitada ja säilitada naha loomulikku ilu. Lootoseõli jahutavad ja rahustavad omadused soodustavad naha seisundit ja parandavad naha tekstuuri.

Lisaks võib lootoseõli kokkutõmbav ühend olla väga tõhus praeguste plekkide ja akne paranemisel või kontrolli all hoidmisel. Seetõttu võib see õli olla tõeline jumala kingitus teismelistele ja mõnele täiskasvanule, kellel on raskusi sellest vastikust nahahaigusest vabanemisega.

Neutraliseerib vabu radikaale
Vabad radikaalid võivad meie kehas tohutult kahjustada. Need võivad põhjustada vähki ja käivitada või kiirendada keha varajast vananemisprotsessi. Flavonoidide ja polüsahhariidide olemasolu lootoseõlis toimib antioksüdandina, muudab selle põletikuvastaseks ja niisutab keha. Need lootoseõli omadused võivad neutraliseerida vabu radikaale, kaitstes keha nende põhjustatud rakukahjustuste eest.

Hoiab ära enneaegse vananemise
Nagu öeldud, on lootoseõli üks tervisega seotud eeliseid see, et see võib ennetada naha enneaegset vananemist, mis väljendub kortsude, tedretähnide, tuhmi jume ja muude nahaprobleemidena. Tuleb märkida, et ebastabiilne meeleolu, stress, halvad harjumused nagu suitsetamine või joomine on peamised enneaegse vananemise põhjused. Seevastu tervislikud eluviisid aitavad ilusale nahale positiivselt kaasa. Lisaks võib lootoseõli kasutamine aidata kaasa nahahooldusele, tagades toksiinide neutraliseerimise, mille tulemuseks on terve, särav, sile ja nooruslik nahk.
Lootoseõli saab hõlpsasti segada teiste eeterlike õlidega, nagu sandlipuu, tsitruselised või lilleõlid, nii et saate lihtsalt valmistada oma lemmiknahahooldusõli.

Lootoseõli ja aroomiteraapia
Nüüd, teades rohkem "püha" lootose kohta, ei pruugi see olla tõeline üllatus, et lootose eeterlik õli on aroomiteraapias väga tuntud ja palju kasutatud õli. See on tuntud kui tõhus vahend hingamisteede rahustamiseks, leevendades kergeid haigusseisundeid, nagu külm, gripp ja palavik.
Lootose eeterliku õli täiendavad eelised on selle rahustav toime närvisüsteemile ja stressi ennetamine. Seda on lihtne saavutada lootoseõli aurustamisega aurustis, et seda sisse hingata, ning lisaks toimides kodus õhuvärskendajana.

Lootoseõlil on kardiotoonilised omadused, mis alandab kõrget vererõhku ja toob ellu rahu. Lootose rahustavad omadused muudavad selle ideaalseks õliks rahututele inimestele, tagades füüsilise ja vaimse harmoonia leidmise, mida ükski teine ​​õli ei suuda. Õige annus (2-3 tilka 50 ml kandeaine/baasõlis) on oluline, kuna see on tasakaalu ja harmoonia jaoks õige vahekord, suurem kogus lootoseõli mõjub tõenäolisemalt tuimestavalt. Lootose aroomi võime aidata vaimse kurnatuse ja väsimuse korral, edendades samal ajal sisemist jõudu, muudab meid eneseteadlikumaks ja loovamaks ning võib peatada õudusunenägude esinemise. Pakkudes rahu ja suurendades aju selgust, suurendab see keskendumisvõimet ja aitab kaasa isiklikule arengule.

Lootoseõli kasutamine
Baasõliga lahjendatuna võib seda paikselt nahale kanda. Seda saab kasutada ka vanniõlina või lisada mis tahes eelistatud vannitootele või kasutada massaažiõlina, et turgutada nahka, pakkudes samas naudingut ja lõõgastust. Nii naudite korraga kõiki lootoseõlide kasulikke omadusi nii aromaatsete terapeutiliste toimete kui ka lööbe, nahaärrituse, kortsude, depressiooni, ärrituvuse, stressi ja külmetuse leevendajana.