Laimi eeterlik õli 3.90€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Citrus Aurantifolia
Kasutatud taime osa: puuviljakoo
Päritolu: Mehhiko
Ekstraheerimismeetod: külm ekspressioon

Laimi eeterlikku õli saadakse Citrus aurantifolia'st, mida tuntakse ka Mehhiko või Lääne-India laimina, aga ka hapulubjast. Õli ekstraheeritakse küpsemata naha koorest külmpressimise teel või koorest ja/või tervest küpsest viljast aurudestilleerimisel. Laimiõlil on terav tsitruseline lõhn, mis tõstab selle nuusutamisel kohe tuju. Värvuselt on see helekollane kuni hele oliiv.
Laimiõli, kui seda kasutatakse õlipõletis, stimuleerib väsinud meelt ja aitab leevendada ärevust, apaatiat ja depressiooni. See on kasulik külmetushaiguste, kurguvalu ja gripiga seotud palaviku alandamiseks. See suurendab immuunsust, leevendades samal ajal köha, bronhiiti, sinusiiti ja astmat. Väidetavalt aitab see artriidi, reuma ja kehva vereringe, aga ka rasvumise ja tselluliidi korral. See õli on nahale hea, see vähendab rasust ja aknet, aitab herpese, putukahammustuste ja lõikehaavade korral. Külmpressimisel (erinevalt aurudestillatsioonist) saadud õli võib aga põhjustada valgustundlikkust ja nahka ärritada.
Laimid on algselt pärit Aasiast, kuid nüüd kasvatatakse neid enamikus soojades maades, nagu Itaalia, Lääne-Indias ja Ameerikas. Laim on toorelt roheline ja valmib kollaseks ning selle läbimõõt on tavaliselt umbes kaks tolli. Euroopasse toodi ta sisse mauride poolt ja sealt rändas ta Ameerikasse. Laimis on väidetavalt madalam C-vitamiini sisaldus kui sidrunites. Inimesed kandsid sageli pikkadel laevareisidel laime, et vältida meremeeste C-vitamiini puudusest tingitud skorbuudi teket.