Kummeli (lahjendatud) eeterlik õli 4€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Anthemis Nobilis
Kasutatud taime osa: lilled
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine
5% lahjendus viinamarjaseemneõlis

Rooma kummel annab eeterliku õli, mis on värskena helesinine. Seda saab ekstraheerida lillest ja taime ülemistest osadest. Sellel on suurepärased rahustavad omadused ning väidetavalt leevendab see ärritust, kannatamatust ja aitab PMS-i ja muude menstruaal- ja menopausiprobleemide korral. Rooma kummel on värske õunalõhnaga igihaljas taim, mida kasvatatakse peamiselt Prantsusmaal, Belgias ja Ida-Euroopas.
See ravimtaim sobib suurepäraselt nahaprobleemide, nagu akne, ekseem, lööve, haavad, dermatiit, kuiv/sügelev nahk ja allergiate korral. Väidetavalt on see hea kõhuvalu, sapipõieprobleemide ja kurgupõletike korral ning aitab leevendada allergiaid, heinapalavikku ja astmat. Rooma kummeli eeterlik õli on kasulik lahjendatud lahustes koolikute, ärrituvuse, kõhulahtisuse ja hammaste tulekuga laste rahustamiseks. Aroomilambis kasutatuna rahustab see peavalu, närvivaevusi ja migreeni. Kuigi see õli on lastele ja imikutele kasutamiseks piisavalt õrn, konsulteerige enne selle manustamist alati asjatundjaga.
Kummeli meditsiiniline kasutamine pärineb tuhandeid aastaid vanadest egiptlastest, roomlastest ja kreeklastest. Egiptlased pühendasid selle päikesejumalale. Aastast 2800 eKr pärinev papüürusdokument kirjeldab kummeli kasutamist nahahaiguste ravis. Kummeliõli kasutati kehade palsameerimiseks. Hippokrates, suur Kreeka arst, olevat kasutanud kummelit taimse ravimina. Mütoloogias on kummel üks üheksast pühast rohust, mille allilmajumal Wodan surelikele elu parandamiseks kinkis.