Kardemoniõli 10ml


Kardemoniõli, Elettaria Caedamomum on  
toniseeriv, sensuaalne, vitaalsust tugevdav, afrodisiaalsete segude komponent. Seede-, immunosüsteemi stimulant. Kasutatakse ka anoreksia, halitoosise, kõhuvalu, kõhupuhitus, seedehäired jm leevendamisel ja närvipinge alandamiseks. Fungitsiid, antiseptik. Kardemoni maitsetaimena on kasutatud juba ammustest aegdest eelkõige Indias, Euroopas Ladina Ammerikas ning Kesk Aasias. Üle 3000 aasta on inimesed ära kasutanud tema raviomadusi mitmesuguste kopsuhaiguste, seedesüsteemihädade ravimisel ja palaviku alandajana eelkõige Hiinas ja Indias. Hippocrates on soovitanud kardemoni kasutamist ishiase, köha, spasmide, närvihaiguste jt tervisehädade leevendamisel. Õli on toodetud destilleerimismeetodil taime kuivatatud seemnetest. Õli on värvusetu või kahvatukollane. Vürtsikasmagusa aroomiga. Seguneb hästi roosi, viiruki, apelsini, bergamoti, kaneeli, nelgi, köömne, ylang ylangi, seedri, neroli jm õlidega. Keskmise lenduvusastmega. Sisaldab peamiselt terpinüülatsetaati ja tsineooli (kumbagi võib esineda kuni 50%) aga ka limoneeni, sabineeni, linalooli linalüülatsetaati jm. Nahahooldussegude komponent . Kasutatakse toidu maitsestamisel, farmaatsiatööstuses ravimite koponendina, parfürmeerias idamaist tüüpi toodete valmistamisel, aga ka seebi retseptides.

Kasutamisjuhised
Eeterlikke õlisid kasutatakse massaazhi tegemisel, vannis, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, saunades, parfüümides, taskurätikutel ja meditatsioonis. Doseerimine: Nahaõlid/massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta. Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi. Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka. Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest. Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat: Massaazh: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas. Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Võib olla fototoksiline! Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist, solaariumi. Kuna tegemist on kõrgekonsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlat suletud pudelis. Reeglina mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel. Reeglina ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid. Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi.

Säilitamisjuhised
Toodet hoida hästi suletuna, eemal päikesevalgusest, toatemperatuuril või soovitavalt jahedas. Madalad temperatuurid ei kahjusta toodet.