Iisopi eeterlik õli 17€

Kogus: 10ml
Ladinakeelne nimi: Hyssopus Officinalis
Kasutatud taime osa: lehed ja õitsevad pealsed
Päritolu: Sloveenia
Ekstraheerimismeetod: aurudestilleerimine

Iisopi eeterlikku õli ekstraheeritakse iisopiks kutsutava põõsa lehtede ja õite aurudestilleerimise abil. Selle eeterliku õli tervisele kasulikke omadusi võib seostada selle omadustega kokkutõmbava, ergutava, spasmolüütilise, reumavastase, antiseptilise, ergutava, seedimist soodustava, diureetikumi, rögalahtisti, hüpertensiooni, närvi-, kõrvetava, toniseeriva, palavikuvastane, vermifuge ja haavandit tekitava ainena.
Kuna iisopi eeterlik õli on spasmolüütikum, leevendab see hingamisteede spasme, ravides seeläbi spasmilist köha. Samuti ravib see närvisüsteemi spasme, et ravida krampe ja sellega seotud probleeme, samuti vähendada lihasspasme, mis ravib krampe ja soolte spasme, leevendades ägedat kõhuvalu.
Kuna iisopi eeterlik õli parandab ja soodustab vereringet, aitab see ravida kehva vereringega seotud haigusi, nagu reuma, artriit, podagra ja tursed.
See õli hõlbustab seedimist. Olles stimulant, stimuleerib see maomahlade, nagu hapete, ensüümide ja sapi sekretsiooni makku, mis kiirendab kompleksvalkude, süsivesikute ja muude toitainete lagunemist.