Chiaseemned mahe, 250g


Chia ehk Õlisalvei seemned on üks võimsamaid supertoite maailmas. Chia seemned on täis kiudaineid, mis aitavad vajadusel kaalu langetada, nad hoiavad kõhu täis ning aitavad kaasa seedimisele. Chia seemne üks erakordne omadus on veel võime siduda vett, seda isegi kuni 12 korda seemne kaalust moodustavad kallerdiselaadse olluse. See võime kindlustab pikemaajalise varustatuse vedelikega.

Seega kui te lisate chia seemneid vedelikule, siis nad koheselt imavad endasse vedelikku ning hakkavad paisuma. See tähendab seda, et chia seemnetel on lahustuv kiud, mis aga on suurepärane, sest lahustuv kiud haarab endaga kehast kaasa üleliigse kolesterooli ning viib selle välja. Kuna kolesteroolitase organismis langeb, siis sellega seoses väheneb nii südamehaiguste kui ka insulti haigestumiste oht.

Vähendab veresuhkru kõikumist ja toetab hüpoklükeemia ja diabeedi seisundeid. Chia lahustuv kiudaine avaldab stabiliseerivat mõju veresuhkru tasemele, reguleerides keerukate süsivesikute seedumist ja kehapoolset omastamist. See loob püsiva, stabiilse veresuhkru taseme mis tähendab samuti püsivat, kõrget energiataset.

Omega 3 rasvhapped on asendamatud rasvhapped, mis vähendavad südamehaiguste riski ning triglütseriide veres ning suurendavad ajupotentsiaali. Omega 3 rasvhapped on olulised seetõttu, et meie keha vajab neid korralikult toimimiseks ning me ise ei suuda neid looduslikult toota. Paljud erinevad toidud pakuvad meile Omega 3 rasvhappeid, näiteks lõhe, samas chia seemnetes on Omega 3 rasvhappeid rohkem kui lõhes.
Kaks lusikatäit Chia seemneid sisaldavad Omega-3 rasvhappeid sama palju kui pool kilo rasvast kala.