Türkiis käevõru


Türkiis on kõikjal tuntud kui kaitsev ja õnne toov kivi.
Kõige tõhusam tervendaja, annab tröösti vaimule ja heaolu kehale. Soosib suhtlemist füüsilise ja vaimse maailmaga. Hajutab negatiivset energiat. Toob kokku “maa ja taeva”, ühendab mees- ja naisenergiad. Aitab avalikult esineda, rahustab närve. Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma. Stabiliseerib meeleolumuutusi, toob rahu. Aitab loovat eneseväljendust. Depressiooni ja paanika vastu.
Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta.
T
ürkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis kasulik. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest.