Morganiit ja berüllid 

BERÜLL õpetab sind tegema vaid seda, mida sinul vaja on. See on kivi stressirohke eluga toimetulemiseks ja mittevajalikust taagast loobumiseks. Berüll aitab sul häälestuda sellele, mida peaksid oma elus tegema. Esindades olemise puhtust, aitab berüll sul oma potentsiaali ellu viia ning on imeline kivi tuleviku ennustamiseks. Kivi avab ja aktiveerib kroon- ning päikesepõimiku tšakrat. 
Psühholoogiliselt annab berüll julgust, leevendab stressi ja rahustab meelt.
Vaimsel tasandil soodustab see positiivset suhtumist, tänu oma võimele hajutada meelerahu segavaid asju ja vähendada ülestimulatsiooni. Aitab vältida ülemäärast analüüsimist ja ärevust.
Emotsionaalselt äratab berüll taas armastust neis, kes on abielus, kuid tüdinenud.

MORGANIIT ehk roosa berüll aitab armastust ligi tõmmata ja hoida ning kasvatada seda. See on abiks ennustamisel ja maagiatoimingutes. Kristall edendab olemise puhtust. Suurendab initsiatiivi ja sõltumatust ning ergutab tahet edasi jõuda ja oma võimeid realiseerida. 
HELIODOOR, kollakasroheline berüll, suurendab vastupidavust ja annab juurde vaimsust ning tervendavaid võimeid.
GOSENIIT ehk värvitu berüll suurendab tarkust ja objektiivsust.
suurendab õpivõimet, parandab mälu ja suhtlemisoskusi.
KOLLANE BERÜLL suurendab õppimisvõimet ja parandab mälu. Ta muudab inimese suhtlemisaltiks ja aitab paremini kaasvestlejaid ära kuulata.
AKVAMARIIN on julguse kivi, vähendades stressi ja rahustades meelt. Teravdab intellekti ja selgitab segaduse. Edendab eneseväljendamise oskust, aitab tundeid mõista ja tõlgendada. Teravdab intuitsiooni, julgustab vastutust enda peale võtma.
Tema kõrged energiavõnked soodustavad selgeltnägemist. Ta on seotud isiku hinge tugevdamise ja pettuste paljastamisega. Akvamariin paljastab ebaausatele nende teod. Annab saladuste lahendamise ka kõige igapäevasemates asjades. Akvamariin on väga maagiline kivi, kuna tema abil saab paljastada isegi astraalseid pettusi. Ta tasakaalustab ja puhastab tundeid ning aitab vaigistada mõtteid, nii et meel võiks kuulda hingesügavustes toimuvat.
Läbipaistev akvamariin on hea keskendumiseks, teeb mõtted selgeks ja vabastab meele hirmudest.
Berüllid on ka  SMARAGD ja TOPAAS.