Inkamarjad mahe, 125g


Inka marjad kasvavad looduslikult Lõuna-Ameerika maades: Peruus, Tšiilis, Equadoris ja Kolumbias. Pikka aega on neid marju kasutatud traditsioonilises meditsiinis ja seda erinevate haiguste ja tervisehädadega võitlemisel. Nende haiguste hulgas on malaaria, vähk, hepatiit, astma ja ka reuma. Tänapäeva teadlased on välja toonud, et Inka marjades olevad toitained, nagu polüfenoolid ja karotenoidid omavad põletikuvastaseid ja antioksüdantseid omadusi, mis on kõrgelt hinnatud võitluses südamehaigusega.
 
Inka marjade vitamiinide sisaldus on hämmastavalt suur.
 
Hea provitamiin A (beta karotiin) allikas, ka vitamiinid C, P ja B1, B2, B3, B6, B12.
 
B12 sisalduselt on inka marjad ühed vähesed taimse B12 sisaldusega üldse. Lisaks suurele vitamiinide valikule, sisaldavad inka marjad rohkesti valke ja mineraalaineid - fosforit, kaltsiumi ja rauda. Ekspertide sõnul aitavad inka marjad kergendada suu- ja kurgupõletikku.
 
Inka marju soovitatakse igat tüüpi diabeetikutele. Lisaks abistavad nad tänu uriinieritust soodustavatele omadustele samuti eesnäärme probleemide puhul. Inka marju kasutatakse veel loodusliku rahustina tänu flavonoidide sisaldusele.
 
Inka marjad aitavad ära hoida mao-, käärsoole- ja seedesüsteemi vähki. Inka mari tugevdab ja taastab optilisi närve.